Pravidelně na jaře a na podzim pořádáme veřejnosti volně přístupnou výměnu oblečení.

Každý kdo máme děti to dobře známe, dvakrát do roka nás čeká “přeskládání šatníku”. Teď aktuálně nás čeká (a ti šťastnější z nás už tuto akci mají za sebou) uložení zimních bund, čepic, kombinéz apod. a hledání kraťasů, triček s krátkým rukávem, plavek, tenisek apod.

Při této výměně často zjistíme, že to co v uplynulé sezóně našim dětem skvěle padlo, už nejde znovu použít. Rostou nám před očima.

A proto máte všichni možnost přinést oblečení, které už u vás doma nenajde upotřebení a nějaké větší si můžete odnést. Vše probíhá bezplatně, jedná se pouze o výměnu. Přinést můžete i hračky, knížky, dospělácké oblečení a pod.

Všechny věci, které si nikdo nevybere budeme dále třídit. Opravdu nepoužitelné oblečení roztříháme na hadry, které pak v průběhu školního roku používáme při úklidu a při výtvarných aktivitách. Použitelné věci putují dále potřebným. Místa kam oblečení dále převážíme střídáme. Místo pro letošní rok ještě nemáme vybrané, pokud máte nějaký tip, může tak být.

Pokud se chcete zapojit, můžete přinést vyřazené oblečení v týdnu od 24. 5 do 28. 5. do ZŠ Otevřeno v čase od 7:30 do 8:30 nebo od 13:00 do 16:30.

Vybrat si nové kousky do vašeho šatníku či do šatníků vašich dětí si můžete v pátek 28. 5. v čase 16:00 – 20:00.