Meet & Code 2023

Za vekého zájmu dětí i dospělých jsme uspořádali dvě robotické a programovací akce: Bludiště robotů a Robo-teréňák. Děkujeme za finanční podporu Meet & Code a propojení akce s MAS ORP Lysá nad Labem.

Proběhl Votoč vohoz

10.10. 2023 proběhl tradiční takzvaný "votoč vohoz". Provětrávali jsme šatníky a dětské pokojíčky, a co jsme už nechtěli nebo nepotřebovali jsme do školy přinesli. Komu se něco líbilo, mohl si to nechat.

Den kaše

10. října 2023 jsme se zapojili do kampaně organizace Mary´s Meals u příležitosti mezinárodního Dne kaše. Žáci i učitelé si dnes odřekli svůj běžný oběd a místo toho jsme jedli kukuřično-sójovou kaši. Takovou, kterou běžně jedí děti v nejchudších částech světa, které již zmíněná organizace svou činností podporuje. Peníze, které jsme díky tomuto obědu ušetřili, odešleme organizaci Mary´s Meals, která díky nim bude moci zajistit jídlo pro deset dětí na celý školní rok.

Podzimní putování

Ve dnech 2. - 4. 10. 2023 proběhlo podzimní putování. Skupinka deseti dětí putovala z Úštěku do České Lípy, takzvaně "na těžko"- spaly pod širákem. Celkem ušly 38 kilometrů za téměř letního počasí.

Robo-teréňák

Zveme vás na akci pro všechny holky i kluky. Přijď si sestrojit robota, který zvládne nejrůznější překážky! Pátek 6. 10. od 14:30 do 16:30. Pátek 13. 10. od 14:30 do 16:30. Akce je pro všechny zdarma.

Kreativní projekty odstartovaly

Kreativní projekt "Abstrakce" jede na plné obrátky:) V kreativních projektech se setkávají všechny děti napříč školou nad hudebními či výtvarnými tématy. Volí si jeden projekt na jeden měsíc. Naříklad v září jsme paralelně nabídli ještě Kubismus, Vytvoř hru a Film.

Adapťák

Na začátku školního roku proběhl celoškolní adapťák. Tentokrát jsme to pojali trochu jinak... a trávili jsme ho ve škole a poznávali jsme její okolí :)

Bludiště robotů!

Zveme vás na akci pro všechny holky i kluky. Přijď si sestrojit robota, který projede bludištěm. Pátek 15. 9. od 14:30 do 16:30. Pátek 22. 9. od 14:30 do 16:30. Akce je zdarma. Kdo přijde na obě akce, dostane malou odměnu:)

Zahájení školního roku 23/24

Zveme vás na zahájení školního roku, které proběhne tradičně v údolíčku před školou v pondělí 4. září od 9:00. Zváni jsou všichni rodiče, prarodiče, absolventi a přátelé školy.