divadelní představení s Přírodní školou

Třetí trojročí sehrálo pro benáteckou ZŠ Husovo náměstí a pro pražskou Přírodní školu reprízu svého představení Hoši, dívky a psi. Naoplátku kluci a holky z Přírodní školy ukázali svoje představení Terezínské zvony. Moc děkujeme!

Zápis 2023/2024

Informace o zápisu pro školní rok 2023/2024 naleznete na stránce "o zápisu".

Dny otevřených dvěří

V pondělí 13. března a ve středu 5. dubna pořádáme v naší škole Den otevřených dveří pro zájemce o studium u nás. Začínáme na společném školním kruhu, budete moci nahlédnout do výuky ve všech trojročích a podiskutovat s průvodci a vedením školy. 5. dubna budete navíc vítáni také na odpolední akci Rodičům Otevřeno, při které děti představují rodičům a veřejnosti své oblíbené učení. Těšíme se na vás.

úspěch na Robotiádě

Účastníci našeho kroužku robotiky a programování uspěli na letošním ročníku Robotiády v kategorii Freestyle. Letos jsme se poprvé ocitli v konkurenci všech českých i zahraničních, základních i středních škol a přesto jsme si přivezli druhé místo za funkční robotický gramofon. Hlavně jsme si ale užili výlet do Brna!

medailonek našeho ředitele

Na stránkách MAP ORP Lysá nad Labem vyšel medailonek našeho ředitele Mgr. Marek Fajfr, Ph.D. "V tom, kdo jsem a jak učím, mne zásadně ovlivnil skauting."

workshop o projektové výuce

Inspirujeme další školy. Společně s ORP MAP Lysá nad Labem jsme uspořádali worshop pro učitele ze škol v našem regionu o projektové výuce. Zapojili se i žáci a žákyně třetího trojročí, kteří formou jarmarku představovali svoje projekty. Úspěch měl robotický gramofon, mechárium nebo třeba popis plánovaní našeho historického divadla nebo naší expedice do Polska.

Lidské tělo druhého trojročí

Chodíme ven a využíváme přírodniny pro opakování kostry v projektové výuce. Vymýšlíme hru pro celou školu o jednotlivých soustavách, např. běháme jako červené krvinky a nosíme kyslík.

Naučná stezka v Jabkenicích

Také s pomocí našich dětí a průvodců se podařilo v dlouhodobém "projektu věda" realizovat naučnou stezku v Jabkenicích. Děkujeme, že jsme mohli být při tom!

projekt "Kam se poděla Masarykova busta?"

V rámci integrovaného předmětu projekt společnost děti třetího trojročí zkoumají první světovou válku, osud T. G. Masaryka a benáteckých vojáků, kteří se zapojili do bojů. Hostem byl člen legionářské obce, br. Koštejn.